
190×75/140 | 200×75/140 cm
Etsitkö kestävää ja kauniin klassista vuodesohvaa, joka on valmistettu perinteitä kunnioittaen? Kiteen Huonekalutehtaan Kanerva on juuri sellainen – todellinen kotimaisen käsityön helmi.
Kanerva palvelee luotettavasti vuodesta toiseen, tuoden kotiisi ripauksen tuttua turvallisuutta ja kodikkuutta.
Valmistettu ylpeydellä Kiteellä: Jokainen Kanerva-vuodesohva syntyy omalla tehtaallamme Pohjois-Karjalassa. Valitsemalla Kanervan tuet suomalaista työtä ja pitkät perinteet omaavaa huonekaluvalmistusta. Tuotteella on Avainlippu-tunnus.
Kestävää massiivikoivua: Runko valmistetaan korkealaatuisesta, pohjoisten metsien massiivikoivusta. Materiaali on paitsi luja ja pitkäikäinen, myös luonnonkaunis ja lämminhenkinen.
Ajaton ja perinteikäs muotoilu: Kanerva edustaa klassista suomalaista muotoilua, joka ei vanhene. Sen selkeät linjat sopivat saumattomasti monenlaiseen sisustukseen.
Helposti levitettävä varavuode: Kanerva on monikäyttöinen tilaratkaisu. Se muuntuu vaivattomasti mukavasta sohvasta tilavaksi varavuoteeksi vieraillesi.
Turvallinen ja viimeistelty: Käytämme tuotannossamme turvallisia, vesiohenteisia pintakäsittelyaineita. Runko on saatavilla useissa väreissä, kuten perinteinen lakattu koivu, raikas valkoinen ja tyylikäs pähkinä.
Tuo kotiisi pala aitoa suomalaista puusepäntaitoa. Kanerva-vuodesohva on saatavilla jälleenmyyjiltämme ympäri Suomen.
| Patjakoko | 1. 190 x 75 / 140 cm 2. 200 x 75 / 140 cm |
| Ulkomitat (k x l x s) | 1. 68 x 205 x 80 cm 2. 68 x 215 x 80 cm |
| Istuinkorkeus | 38 cm |
| Patjapesän syvyys | 5 cm |
| Istuinkorkeus patjan kanssa (16 cm) | 49 cm |
| Vapaa tila alla | 27 cm |
| Rungon materiaali | massiivikoivu |
| Pohja | vanerisälepohja |
Vakiovärit | lakattu koivu, petsattu pähkinä ja maalattu valkoinen |
| Pakkaus | pahvipakkaus |
| Toimitus | osina |
| Toimituspakkausten määrä / sisältö | 2 kpl / päädyt ja runko |
| Tuotteen paino / pakkauksen paino | 1. 33 / 34 kg 2. 35 / 36 kg |
| Lisävarusteet ja tarvikkeet | Taittopatjasarja, Kanerva-vuodevaatelaatikko |
| Tuotteen muut versiot | – |