
80×200 | 90×200 cm
Etsitkö sänkyratkaisua, joka joustaa elämäntilanteesi mukaan tinkimättä tyylistä? Kiteen Huonekalutehtaan Notte-runkosänky on kevyt ja elegantti valinta.
Tämä sänky on syntynyt rakkaudesta Italiaan, ja se tuo makuuhuoneeseen ilmavuutta. Notte-runkosänky on suunniteltu niin, että voit käyttää sitä yksittäisenä sänkynä tai rakentaa siitä saumattoman parivuoteen.
Luo juuri oikean kokoinen parivuode: Notte-runkosängyt on mahdollista liittää kiinni toisiinsa saumattomasti.
Yhdistämällä kaksi 80 cm sänkyä saat 160 cm parivuoteen.
Yhdistämällä kaksi 90 cm sänkyä saat ylellisen 180 cm leveän kokonaisuuden.
Tarvitsetko välimuodon? Yhdistämällä 80 cm + 90 cm sängyt saat tilaan sopivan 170 cm leveyden.
Täydellinen pari Alva-joustinpatjan kanssa: Haluatko nukkua parhaiten? Yhdistämällä Notte-rungon laadukkaaseen Alva-joustinpatjaan, saat täydellisen “Kiteeläisen runkosänkypaketin”. Tämä yhdistelmä takaa sekä silmäniloa että ergonomiset unet.
Syntynyt rakkaudesta Italiaan: Sarjalle ominaiset piirteet – keveys, tyylikkyys ja ajattomuus – näkyvät sängyn sirossa muotoilussa. Se tuo makuuhuoneeseen modernia pohjoista hohdokkuutta.
Valmis pohja unille: Notte-runkosänky toimitetaan aina tukevalla sälepohjalla varustettuna, joten se on heti valmis patjaa varten.
Pohjoisten metsien koivua: Keveydestään huolimatta sänky on erittäin kestävä. Valmistamme sen pohjoisten metsien lujasta massiivikoivusta.
Hienostunut viimeistely: Ensiluokkainen lopputulos syntyy pienistä ja tarkoista yksityiskohdista, jotka tekevät sängystä viimeistellyn kokonaisuuden.
Rakenna makuuhuoneeseesi joustava ja tyylikäs kokonaisuus. Notte-runkosänky on saatavilla jälleenmyyjiltämme.
| Patjakoko | 1. 80 x 200 cm 2. 90 x 200 cm |
| Ulkomitat (k x l x s) | 1. 36 x 204 x 80 cm 2. 36 x 204 x 90 cm |
| Korkeus sängyn sivun yläreunaan | 33 cm |
| Patjapesän syvyys | – |
| Istuinkorkeus patjan kanssa (16cm) | 49 cm |
| Vapaa tila alla | 24 cm |
| Rungon materiaali | massiivikoivu |
| Pohja | sälepohja |
Vakiovärit | lakattu koivu ja maalattu valkoinen |
| Pakkaus | pahvipakkaus |
| Toimitus | osina |
| Toimituspakkausten määrä / sisältö | 2 kpl / sängyn päädyt, sängyn sivut, jalat |
| Tuotteen paino / pakkauksen paino | 1. 21 / 22 kg 2. 21 / 22 kg |
| Lisävarusteet ja tarvikkeet | – |
| Tuotteen muut versiot | – |